مشاوره کسب و کار

صاحبان کسب و کارهای موفق
امروز اذعان دارند که با کمک مشاوران کسب و کار توانسته‌اند
مسیر موفقیت را طی کنند.
شما می‌توانید بدون استفاده از راهنما و مشاور کسب و کار هم، به موفقیت برسید، اما ریسک بسیار بالایی را متوجه کسب و کار خود خواهید کرد.
حمید آقاجانی
مشاور کسب و کار
مشاور کسب و کار کیست؟

مشاور کسب و کار فردی است که در رابطه با حوزه‌های مختلف یک کسب و کار و مشکلات احتمالی آن علم و آگاهی کافی و لازم را دارد،
اگر شما صاحب کسب و کار کوچک و یا بزرگ هستید با مشکلات ریز و درشتی روبرو خواهید شد اگر بدون مشورت با یک مشاور آگاه جلو بروید مطمئنا کسب و کار شما به خطر می‌افتد همچنین ممکن است شما یک کارآفرین باشید و بخواهید اقدام به ایجاد یک کسب و کار جدید کنید، یک مشاور آگاه می‌تواند چراغ راهتان باشد و شما می‌توانید با خیال راحت اقدام به سرمایه گذاری کنید..

ویژگی‌های یک مشاور خوب چیست؟

یک مشاور خوب در زمینه کسب و کار با صنایع مختلف آشنایی لازم را دارد، مداوما اتفاقات و شرایط مالی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را تحلیل می‌کند و برای هر شرایطی استراتژی خاصی برای کسب و کار شما تجویز می‌کند و آگاهی لازم را در هنگام بروز مشکلات در انواع کسب و کارها دارد.
در شرایط بحرانی بسیاری از کسب و کارها رشد چشمگیری می‌کنند تنها دلیل آن این است که توانسته‌اند نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنند و بهترین بهره را از نقاط قوت خود ببرند، مشاور باید بتواند در شرایط بحرانی بهترین راه را به شما نشان دهد.

چرا باید از مشاور کمک بگیرم؟

سرعت رشد فناوری و تکنولوژی بسیار زیاد است و اگر صاحبان کسب و کار نتوانند خود را با این سرعت تطبیق دهند، به طور حتم با شکست و پسرفت مواجه خواهند شد. وجود یک مشاور با تجربه در زمینه کسب و کار که از بیرون به کسب و کار شما و دنیای تجارت می‌نگرد، می‌تواند به شما کمک‌های اصولی و شایانی دهد.
شما می‌توانید بدون استفاده از راهنما و مشاور کسب و کار هم، به موفقیت برسید، اما ریسک بسیار بالایی را متوجه کسب و کار خود خواهید کرد. اما استفاده از راهنمایی و اطلاعات فرد حرفه‌ای، که از خارج به کسب و کار شما نظاره می‌کند، به طور حتم موفقیت بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

خدمات تنوتاس در مشاوره کسب و کار

مشاوره راه اندازی کسب و کار

راه اندازی یک کسب و کار بسیار جذاب است تا جایی که این روزها پیرامون ما کارآفرینی مبحث مورد علاقه اکثر افراد شده است، اما این قطعا ظاهر داستان است.

تحول دیجیتال و نوآوری

امروزه سازمان‌ها کمبود رهبرانی را حس می‌کنند که هم سواد دیجیتال برای کار با داده‌ها و هم هوشمندی اجتماعی برای کار با کارکنان را ندارند تا تکنولوژی را با ارزش در سازمان تلفیق کنند.

عارضه یابی سازمانی

تلاش برای شناسایی نقاط ضعف و قوت یک سازمان و ارائه راهکارهای ترمیمی و درمانی برای حل مشکلات آن را، عارضه یابی در کسب و کار می‌نامند.

توانمند سازی و توسعه سازمان

کسب و کارها، در مقاطع مختلفی از چرخۀ عمر خود، تصمیم می‌گیرند که رشد کنند و فعالیت‌های خود را توسعه دهند. رشد کسب و کار روش‌هایی دارد که باید بیشتر با آن آشنا شوید.

تحلیل و فرایند کسب و کار

صرف نظر از اینکه شما هدف بزرگ یا کوچکی را دنبال می‌کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مشخص کنید کدام فرایند را تجزیه و تحلیل می‌کنید.

برنامه ریزی استراتژیک

در برنامه ریزی استراتژیک قرار است اهداف آتی سازمان تعیین و تدوین شود. استراتژی‌های موجود در سازمان شناسایی شوند و اهداف بر اساس استراتژی‌های موجود شناخته شود.

مدیران عزیز تمرکز کنید

به جای مسائل جانبی، روی حوزه‌های اصلی کسب و کار خود تمرکز کنید، به برونسپاری بخشی از فرایندهای سازمانی بیاندیشید