فروش در شبکه های اجتماعی هنوز زنده است

فروش در شبکه های اجتماعی هنوز زنده است

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مرده است یا نه؟ این سوال ذهن بسیاری از صاحبان کسب و کار، فروشندگان و بازاریاب‌ها را اشغال کرده است. بر اساس گزارش‌های جدید، شبکه‌های اجتماعی نقطه اوج خود را پشت سر گذاشته‌اند، مثلا اسنپ چت روند عضو گیری اسنپ چت پایین امده، نرخ گفتگو در توییتر پایین آمده است. بلعکس این موضوع تأثیر زیادی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای انواع کسب و کارها خواهد داشت.

بر اساس گزارشی که Maeketingland.com ارائه می‌کند، در بازاریابی B2B شبکه‌های اجتماعی تنها ۱۹ درصد نقش و اهمیت اصلی را در فروش داشته‌اند. این گزارش و گزارش‌های مشابه، باعث شده است بسیاری از افراد در این فکر باشند که شاید نقش شبکه‌های اجتماعی در آینده کسب و کارها تغییر خواهد کرد، اما نگران نباشید.

در واقعیت شبکه‌های اجتماعی نمرده‌اند. حقیقت این است که به این زودی‌ها شبکه‌های اجتماعی نخواهند مرد. بلکه در حال حاضر هنوز شبکه‌های اجتماعی بسیار زنده و پویا هستند و نقش پررنگی در کسب و کارها دارند. حدود ۷۸ درصد از شرکت‌ها تمامی کارکنان خود را تشویق به استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و این موضوع باعث ۷ برابر شدن فروش در شبکه‌های اجتماعی شده است.

اگر شما هم در فکر کنار گذاشتن شبکه‌های اجتماعی بودید، زمان آن رسیده که یک باز بینی دوباره داشته باشید.

استفاده درست = فروش بیشتر

غیر قابل انکار است شیوه‌ای که ما امروزه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنیم، با شیوه‌ای که چند سال پیش به کار می‌بردیم تفاوت زیادی داشته است. امروزه افراد بیشتری آنلاین هستند، و میزان اطلاعاتی که رد و بدل می‌شود بسیار عظیم‌تر از گذشته است. کاربران در زیر بمباران اطلاعاتی که در شبکه‌های اجتماعی روی آنها می‌ریزند، تنها زمان دارند از جزئی بسیار کوچک استفاده کنند. پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله زیر را که در این موضوع است بخوانید:

به عنوان مدیر یک شرکت، چالشی که پیش روی شماست رسیدن به مخاطب در این حجم عظیم اطلاعات است. برای موفقیت در این کار نیاز به موارد زیر دارید:

  • بدانید مخاطبین شما دوست دارند در کجا آن اطلاعات را قرار دهید.
  • بدانید علاقه‌مند به چه اطلاعاتی هستند.
  • استراتژی برنامه شما برای تولید محتوا بر اساس این اطلاعات باشد.

این موضوع پایه می‌تواند خوانده شدن محتوای شما را گارانتی کند و تعداد مشتریان شما را افزایش دهد. به عنوان مثال شرکت TED در این مسیر بسیار موفق عمل کرده است. ویدئو‌های طولانی این شرکت به ویدئو‌های کوتاه بدل شده است اما بازدید و مخاطبین این ویدئو‌ها افزایش چشمگیری پیدا کرده است. دلیل این افزایش این است که آنها فهمیده‌اند کاربرانشان دقیقا چه چیزی نیاز دارند.

بازاریابی و همکاری در فروش تنوتاس
ادامه مطلب

شبکه های اجتماعی تنها یک شبکه تبلیغاتی هستند

دلیل اینکه چرا نباید از شبکه‌های اجتماعی دست بکشید را باید با یادگیری شیوه‌ای که این شبکه‌ها امروزه دارند بیاموزید. چند وقت پیش، یک کسب و کار می‌توانست به سادگی در شبکه‌های اجتماعی محصولات و خدماتش را مسقیما به کاربران بفروشد، اما امروز این موضوع تغییر کرده است.

افراد فروش مستقیم در شبکه‌های اجتماعی را نمی‌پسندند. بلکه تمایل دارند پیش از خرید، با اطلاعات جذاب و ویدئو‌ها تصمیم بگیرند آیا از یک محصول یا خدمات استفاده بکنند یا خیر. به همین دلیل است که یک وبلاگی که اطلاعات را در اختیار مخاطب می‌گذارد بیش از یک وب‌سایتی که مستقیما تبلیغ می‌کند به اشتراک گذاشته می‌شود. با پست کردن محتوای قابل اشتراک گذاری به صورت ویدئو، متن و عکس، به این موارد دست پیدا می‌کنید:

  • بیشتر در دنیای آنلاین دیده می‌شوید.
  • اعتبار شما به عنوان یک حرفه‌ای افزایش پیدا می‌کند.
  • تعداد مشتریان شما زیاد می‌شوند.

شبکه‌های اجتماعی آگاهی ایجاد می‌کند

در میان اطلاعاتی که می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی به دست بیاورید، به یک جمعیت شناسی از فالوورهای خود دست پیدا می‌کنید، به چه چیزهای بیشتر علاقه‌مند هستند و چه فکری در مورد برند شما می‌کنند. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا محتوایی تولید کنید که باعث تقویت برندتان شود و فالوورهای بیشتری پیدا کنید و در بازار رقابت سهم گسترده‌تری را به دست آورید.

به علاوه آگاهی با ارزشی که به دست می‌آید، شبکه‌های اجتماعی یک ابزار بسیار خوب برای ارتباط با مشتری هستند. وقتی به آنها اهمیت می‌دهید و احساس می‌کنند برای شما با ارزش هستند، به شرکت شما بسیار علاقه‌مند خواهند شد. به برند شما وفادار خواهند ماند و حتی شما را به دیگران معرفی خواهند کرد. در میان این ارتباط مستقیم با کاربران در شبکه‌های اجتماعی شما به مشتریان و کاربران جدیدی نیز دست پیدا خواهید کرد.

بازاریابی موتورهای جستجو
ادامه مطلب
فروش در شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی منجر به افزایش ترافیک سایت می‌شوند

اکنون عصر دیجیتال است و اهمیت یک وب‌سایت را نمی‌توان نادیده گرفت. ترافیک بیشتر سایت یعنی مخاطب بیشتر و پتانسیل بیشتر برای فروش. اگر چه ترافیک وب‌سایت را می‌توان از راه‌های گوناگونی مانند جستجوی ارگانیک و یا لینک‌ها به دست آورد، اما شبکه‌های اجتماعی تأثیر بسیار زیادی در افزایش ترافیک سایت‌ها دارند. وقتی یک محتوای قابل اشتراک گذاری را تولید می‌کنید، افراد مختف انرا به اشتراک می‌گذارند و هر کدام مخاطبین جدیدی برای شما فراهم می‌کنند و آن مخاطبین هم دوباره اشتراک گذاری می کنند و این روند می‌تواند بارها و بارها اتفاق افتد.

در ساعاتی که افراد بیشتری آنلاین هستند، می‌توانید ترافیک سایت را با حضور در شبکه‌های اجتماعی به شدت افزایش دهید. در این رابطه مقاله زیر بسیار سودمند خواهد بود:

در آخر

در واقعیت شبکه‌های اجتماعی نمرده‌اند، تنها تغییر کرده‌اند و نیاز است کسب و کارها هم خود را با این تغییرات وفق دهند. زمان شما اکنون بسیار کمتر است تا بتوانید به مخاطبی دست پیدا کنید، با آنها ارتباط بر قرار کنید و آنها را به سمت خدماتی که ارائه می‌کنید و یا محصولاتی که می‌فروشید بکشانید.

تنها ۱۶ درصد از کسانی که شما را در فیسبوک دنبال می‌کنند می‌تواند پست‌های شرکت شما را ببینند و در توییتر تنها ۱۰ درصد از فالوورهای قادر به دیدن توییت شما در زمان به اشتراک گذاری آن هستند. برای دست یافتن به مخاطبین مورد نظر، باید اطمینان پیدا کنید پست‌های شما قابل دستیابی باشند. برای این منظور باید محتوای مناسب را در زمان مناسب و در شبکه اجتماعی مناسب به اشتراک بگذارید.

فروش در شبکه‌های اجتماعی کم شده است، این یک واقعیت است، اما تنها کارکرد این شبکه‌ها برای برند تغییر کرده است، نه آنکه تأثیرشان کمتر شده باشد. اکنون شبکه مجازی جای فروش مستقیم نبوده و فروش جای خود را به اطلاع رسانی و ارتباط داده است. پس از این ارتباط و دریافت اطلاعات، مشتریان به سوی شما خواهند آمد. پس اگر فروش شما کم شده است، تنها به این دلیل است که به درستی از شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنید.

 

شما هم می‌توانید نظرات خود را زیرِ همین مقاله برای تیم تنوتاس به اشتراک بذارید.

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp