برندسازی در رسانه‌های اجتماعی

برندسازی در رسانه‌های اجتماعی

امروزه ساخت یک برند در دنیای مجازی چالشی پیچیده و مهم محسوب می‌شود. در یک دهۀ گذشته اغلب کسب و کارها، اعلام کردند که در دوره‌ای درخشان از برند سازی به سر می‌برند. آنها شروع به استخدام افراد خلاق در زمینه تبلیغات و برندسازی و افراد آشنا به تکنولوژی‌های جدید و کاربردی نموده تا برندهای خود را به بهترین شکل ممکن وارد دنیای دیجیتال کنند. یکی از موارد بسیار مهم در استراتژی دیجیتال بسیاری از کسب و کارها که در امر برندسازی به آن پرداخته می‌شود تولید محتوا مخصوص به یک برند می‌باشد.

شبکه‌های اجتماعی به کسب و کار شما اجازه می‌دهد تا با مخاطبین خود هر چند به‌طور مجازی اما تاًثیرگذار ارتباط برقرار کنید. تنها کافی است تا به شرح موضوعات مهم در زمان‌های مناسب به آنها بپردازید و ارتباط خود را با دنبال کنندگان برند خود حفظ نمایید و حتی بر تعداد افرادی که برند شما را دنبال می‌کنند بیفزایید.

برای اینکه استفاده از شبکه‌های اجتماعی برند شما رو موفق سازد و نتیجه مخربی نداشته باشد باید توجه داشته باشید که برندسازی به تکنیک‌های ویژه‌ای جهت ایجاد ارتباط فرهنگی مناسب با مخاطبان خود نیاز دارد و برند‌ها زمانی به موفقیت دست پیدا می‌کنند که قادر باشند در فرهنگ مردم خود رخنه کرده باشند. فناوری‌های دیجیتال نه تنها توانسته‌اند تا شبکه‌های اجتماعی جدید و قدرتمندی را به وجود آورند، سبب شده‌اند تا بر چگونگی کارکرد فرهنگ زمان خود نیز تغییر ایجاد کنند. هم اکنون شبکه‌های اجتماعی به عنوان یکی از تاًثیرگذارترین و قدرتمندترین بدعَت گذاران فرهنگ به شمار می‌آید. پدیده‌ای که می‌توان نام فرهنگ جمعی را بر آن نهاد قادر است تا بسیاری از قوانین برندسازی را تغییر دهد. اگر ما از فرهنگ جمعی آگاهی کافی را نداشته باشیم بی گمان در ترویج برند خود با مشکل اساسی رو به رو خواهیم شد.

تفاوت مسئولیت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره
ادامه مطلب

در این مقاله تلاش کردیم تا به تعاریف مهم و تاًثیرگذار در امر تولید محتوا برای موفقیت یک برند نزد مخاطبان بپردازیم.

برندسازی در رسانه های اجتماعی

آشنایی با تاریخچه تولید محتوا در برندسازی

با وجود اینکه خیلی از افراد عقیده دارند که مساله تولید محتوا در برندسازی موضوع جدیدی به شمار می‌آید، اما می‌توان گفت که در واقع پیشینۀ تولید محتوا به تاریخ رسانه باز می‌گردد و تنها به شکل محتوا سازی دیجیتال تغییر یافته است. در زمان‌های قدیم بسیاری از کسب و کارها سعی می‌کردند تا از سرگرمی‌های مورد علاقه مردم استفاده کرده تا برند خود را به شهرت بیشتری برسانند. برای تحقق این هدف از داستان سرایی‌های کوتاه، حقه‌های سینمایی، آهنگ‌ها و بهره جستن از شخصیت‌های با نفوذ استفاده می‌کردند و به این شیوه برای برند خود تولید محتوی می‌کردند. کمی بعد تلویزیون و تبلیغات تلویزیون شیوۀ تولید محتوا را تغییر داد و در نهایت با پیدایش اینترنت، صاحبان برند با بهره بردن از وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به شیوه‌ای جدید به تولید محتوا پرداختند.

آشنایی با فرهنگ جمعی

از لحاظ تاریخی نوآوری فرهنگی از گروه‌های حاشیه‌ای جامعه، جنبش‌های اجتماعی، محافل هنری که هنجارهای اصلی موجود در جامعه را به چالش می‌کشانند و انجمن‌ها نشات می‌گیرد. کسب و کارها و رسانه‌های مربوط به آنها به عنوان واسطه‌ها عمل می‌کنند و ایده‌های جدید را وارد بازار می‌کنند. اما شبکه‌های اجتماعی همه چیز را تغییر داده است. شبکه‌های اجتماعی قادر است تا جوامع مختلفی که شاید از لحاظ جغرافیایی از یکدیگر جدا افتاده‌اند را به هم پیوند دهد و به همکاری‌ها سرعت و تنوع بخشند. بنابر این شبکه‌های اجتماعی سبب تاًثیر گرفتن فرهنگ‌ها از یکدیگر می‌شود. این فرهنگ جمعی جدید شامل دو بخش خرده فرهنگ که بیشتر به ارزش‌های گروه اقلیت جامعه مربوط می‌شود، گروهی که پذیرای ایدئولوژی‌ها و عادت‌های جدید می‌باشند و جهان هنری که ساختار جدیدی در سرگرمی پدید می‌آورد.

20 کتاب برای کارآفرین‌ها
ادامه مطلب

آن سوی تولید محتوا برای یک برند

در حالی که بیشتر برندها در یک دهه گذشته تمرکزشان را روی محتوای برند گذاشته بودند، ظهور شبکه‌های اجتماعی وضعیت را تغییر داد و آنها را وادار به تغییر کرده است. شبکه‌های اجتماعی که بسیار از خرده فرهنگ بازی‌های کامپیوتری پا به میدان گذاشت، اکنون یه نیروی قدرتمند شده است. برندهایی که قادر به تولید محتوا و کار بر روی شبکه‌های اجتماعی نیستند مخاطبین خود را به شدت از دست خواهند داد.

 

شما هم می‌توانید نظراتتون رو زیره همین مقاله برای تیم تنوتاس به اشتراک بزارید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp

برندسازی در رسانه‌های اجتماعی

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit